Translate it!

STRZEŻ SIĘ TYCH MIEJSC w projekcie VIA CULTURAStojąc w obliczu faktu iż to właśnie Wrocław, a nie inne polskie miasto zostało wytypowane na Europejską Stolicę Kultury 2016, niejednokrotnie zastanawialiśmy się jak wykorzystać tą sytuację. Nie chcemy jednak dołączyć do tych, którzy (czyniąc zresztą słusznie) "obrzucili miasto różami."

Myślimy raczej o tym, jak opowiedzieć o tych niechcianych podwórkach i placach, za które miastu nie należą się jeszcze gratulacje. 

W tych ciemnych miejscach ranne od kul Festung Breslau mury kamienic, a także słynne sklepy monopolowe pokazują życie miasta, które powoli przechodzi w zapomnienie. 

Wszystko po to, aby po drugiej stronie - cukierkowe i lukrowane fasady ścigając się w kolorycie, dziwią się, że "ciągle większość nie ma na sobie fraka" (Koniec świata w Breslau)

Projekt, związany z kulturalną rewitalizacją Nadodrza stanowić ma, nie tylko hołd dla tamtych już minionych czasów, czy dla samej twórczości zespołu, ale też odnieść się do zmian, które dotykają otoczenie jego mieszkańców...

...Podobno rewitalizacja jest już zauważalna gołym okiem...


STRZEŻ SIĘ TYCH MIEJSC
pt. 11 maja, godz 20:00
SERDECZNIE ZAPRASZAMYBrak komentarzy:

Prześlij komentarz